Izstrādājot uzņēmuma mājas lapu, Jums noteikti nāksies saskarties ar problēmu par optimālas programmatūras izvēli. Var iet pa vairākiem ceļiem: pasūtīt unikālu web lapu, kas būs kodēta no nulles, iegādāties kādu no specializētiem maksas piedāvājumiem, vai arī izmantot mūsdienās tik populāros universālos atvērtā koda jeb Open Source risinājumus. Web izstrādes izmaksas starp šiem variantiem var atšķirties pat desmitiem reižu.  Īsumā apskatīsim visus variantus.

Mājas lapa, kura kodēta no nulles

Šis ir pats dārgākais un darbietilpīgākais risinājums, kurš prasa vesela web izstrādātāju kolektīva iesaisti. Jārēķinās arī, ka izstrādes process var prasīt daudz laika, jo tanī ietilpst arī gatavā produkta testēšana. Pasūtot šādu, oriģinālu mājas lapu, Jūs iegūstat unikālu produktu, kam līdzīga nebūs nevienam. Tā kā lapa būs optimizēta tieši Jums, tā nesaturēs nekā lieka un būs izcili ātra darbībā.

Gatavie maksas produkti

Interneta vietņu proprietārie, jeb īpašniekprojekti iegādājami lielā izvēlē, un tie izmaksu ziņā ieņem vidējo pozīciju  starp no nulles kodētajiem web produktiem, un atvērtā koda CMS (Content management system jeb Satura pārvaldības sistēma). Parasti maksas CMS ir specializēti konkrētam mērķim (piemēram, internetveikals vai ziņu lapa), un nesatur daudz lieka. Tomēr dizainu nāksies kodēt ar rokām tā, lai tas atbilstu  iegādātajam maksas CMS. Tas sadārdzina izmaksas. Labāko izstrādātājkompāniju CMS atšķiras ar augstu drošības līmeni, kā rezultātā nav pa zobam hakeriem. Arī šis ir būtisks arguments par labu maksas produktu iegādei.

Atvērtā koda projekti

Bezmaksas atvērtā koda (Open Source) CMS ir visizplatītākais mājas lapu izstrādes ceļš mūsdienās. Programmatūras kods ir visiem brīvi pieejams, jebkurš drīkst to modificēt un pielāgot savām vajadzībām. Trīs „lielie vaļi”, uz kuriem balstās Open Source CMS, ir JoomlaDrupal, un WordPress. Tieši WordPress šobrīd ieņem pirmo vietu popularitātes ziņā pasaulē. Tas darbojas uz aptuveni 60 miljoniem interneta vietņu, kas ir 21,2% no to kopskaita (2014. g. janvāra dati). WordPress sākotnēji bija iecerēts ka blogu platforma, bet, pateicoties modulārajai struktūrai ar spraudņiem, to var pārvērst par jebkura profila mājas lapu. Daudzi tūkstoši jau gatavu dizaina paraugu atvieglos Jūsu izvēli un radikāli samazinās izmaksas. Par drošību arī nebūtu jāuztraucas: kaut gan  hakeru armijas izrakņājušas atvērto kodu krustām-šķērsām, visas atrastās ievainojamības tiek ātri noslēgtas ar atjauninājumu palīdzību.

Ne mazāk svarīgs faktors ir universālums: galvenos CMS labi pārvalda visi web izstrādātāji. Tāpēc nebūs tik sāpīgi, ja pazudīs web izstrādes firma, kura Jūs apkalpoja. Vai klasiskais piemērs – Jūsu palīgs students Pēteris nebrīdinot aizbrauks uz Angliju lasīt zemenes. Open Source CMS  gadījumā jebkurš cits web izstrādātājs spēs pārņemt Jūsu mājas lapas uzturēšanu.

Kā pareizi izvēlēties CMS Jūsu mājas lapai?

Jums nepieciešams vērsties pie profesionāliem  web izstrādātājiem, kuri ieteiks optimālo variantu, ņemot vērā mājas lapas specifiku. Jums piedāvās dažādus variantus ar atšķirīgām iespējām un izmaksām, no kuriem būs vien jāizvēlas uzņēmuma profilam piemērotākais.